בסיס התוכנית העסקית זהה בכל התוכניות, ההתמקדות בחלקים מסוימים יותר מאחרים, היא שעושה את ההבדל בין התוכניות העסקיות השונות

לכל תוכנית עסקית יש מטרה

באופן כללי ניתן לומר כי תוכנית עסקית טובה תהיה כזאת המתאימה עצמה לנסיבות כתיבתה ולקהל היעד שלה

הנסיבות העיקריות לבניית תוכנית עסקית הינן:

גיוס הון – מיועדת בדרך כלל לפעילות עסקית בתחילת דרכה, אך לא רק, אשר היזמים העומדים מאחוריה זקוקים להשקעה כדי להניע הפעילות.

בשנים האחרונות, סטארטאפים רבים מגייסים השקעה באמצעות תוכנית עסקית אשר בדרך כלל מהווה investors package הכוללת בין השאר, One pager, Executive summary, pitch deck. תוכנית עסקית למטרת גיוס הון מיועדת גם לעסקים קיימים וגם לחדשים ולשימוש חיצוני מתוך רצון להזרים כסף חדש למערכת העסקית . תוכנית עסקית לצורך גיוס הון מיועדת גם לבנקים, חממות, משקיעים פרטיים (אנג'לים), קרנות הון סיכון וגופים ממנים אחרים. בתוכנית עסקית שכזו יש לשים דגש על יכולת העסק להחזיר ההתחיבויות ו/או ההשקעות אשר ניתנו לו על יד גורמים חיצוניים וליצור ROI מהיר ואטרקטיבי.

האתגר הגדול בהכנת תוכנית עסקית שכזו הוא לשמור על גישה שמרנית וריאלית מצד אחד אבל להמחיש את הפוטנציאל הגלום בפעילות העסקית מאידך.

שינוי אסטרטגי/שיפור בתוצאות העסקיות – תוכנית עסקית זו מיועדת בדרך כלל לחברות קיימות אשר נקלעו ל financial distress וזקוקות לשינוי כיוון אסטרטגי או בחינת הפעילות העסקית מחדש, קצת כמו לפזר את חבילת הקלפים ולסדר אותה מחדש.

תהליך כתיבת תוכנית עסקית במקרה הזה, מתחיל ברוב המקרים בניתוח תוצאות קיימות וגיבוש אסטרטגיה עסקית אשר מלווה בתהליך סיעור מוחות, במסגרתו נשאלת השאלה: מה עשינו עד היום, איך אפשר לשפר ומה התוכנית לשנים הבאות, תוכנית עסקית שכזו היא למעשה תוכנית עסקית תפעולית אופרטיבית ומהווה תוכנית עבודה עם action items ברורים לטווח הקצר ולטווח הארוך היא למעשה מוגדרת כתוכנית עסקית פנימית, ומיועדת כאמור בעיקר לעסקים קיימים ולשימוש פנימי מתוך רצון, לשדרג / לשנות / לפרוץ ולהפוך למוביל בזירה העסקית שלך. המטרה המיידית של התוכנית הנה שיפור התוצאות הכספיות לצד בחינת היבטים תפעוליים.

מה אנחנו מציעים

Full GONOGO

תוכנית עסקית מלאה

תוכנית עסקית מלאה ומקיפה, הכוללת בין השאר: תוכנית פיננסית מלאה ל – 4 שנים, תמצית מנהלים, ONE PAGE SUMMARY

Premium GONOGO

תוכנית עסקית מורחבת

בתוכנית המורחבת אנחנו נותנים לך "חבילה שלמה" בדרך ליישום תוכנית עסקית משלך. החבילה כולל תמיכה בהיקף רחב גם בהיבטים "על יד" התוכנית העסקית.

Implement GONOGO

תוכנית עסקית יישומית

במסגרת הכנתה של תוכנית עסקית יישומית אנחנו למעשה מתחילים לעבוד יחד עם היזם, מהווים חלק מהצוות המתגבש, מעורבים בכל הנעשה בחברה