הנזקים הגדולים ביותר נגרמים כשאנחנו מרגישים מעל השאלות, כשאנחנו מניחים מבלי לבדוק, כשאנחנו אומרים 'יהיה בסדר' ומקווים שאיכשהו הדברים יסתדרו.

כך בונים תוכנית עסקית

הכנה, בנייה וגיבוש תוכנית עסקית הם חלק מתהליך המבוסס על מספר פגישות ושלבים. תוך כדי הקפדה על השלבים הללו מובטחת לכם בנייתה של תוכנית אופטימאלית, המותאמת מראש לצרכי הלקוח והעסק. רק באמצעות היכרות מלאה עם הלקוח ומאפייני העסק ניתן לייצר תוכנית אפקטיבית. בנוסף, רצוי לבנות את התכנית בליווי חברה מקצועית העוסקת בתחום ולא כזו העושה זאת "על הדרך" בשילוב עוד עשרות תחומי עיסוק אחרים.

אז איך בונים את התוכנית? השלב הראשון בהכנת תוכנית עסקית מול חברה מקצועית הוא הטמעת היסודות. השלב הזה כולל פגישה משותפת והמטרות הן בין היתר לתאם ציפיות, להבין את הצורך ולהגדיר לוחות זמנים. בשלב השני מקיימים פגישה נוספת ובה משתמשים בנתונים ראשוניים ובמחקר שוק על מנת להיכנס אל עובי הקורה. הפגישה השנייה תורמת ליצירת עימות עם הממצאים הראשוניים וכך מייצרת אינטראקציה חיובית ומפרה.

גיבוש אסטרטגיה עסקית

השלבים הבאים בבניית התוכנית נועדו לטובת גיבוש אסטרטגיה עסקית והנחת יסודות הקשורות אל המודל הכלכלי. הפגישה השלישית והרביעית חיוניות עבור בעלי עסקים המעוניינים לייצר ערך מוסף מול המתחרים, להשיג בידול ולגרוף רווחים מוקדם ככל האפשר. הפגישות הללו מעבירות את המידע התיאורטי לשדה האמפירי ומביאות לידי ביטוי את ההיבט הכספי של ההשקעה.

הפגישה החמישית מתייחסת אל הנחות היסוד של המודל העסקי, לעומת הפגישה השישית בה מוצגת טיוטת דו"ח רווח והפסד. בנוסף, רצוי לנצל את הפגישה השישית על מנת להציג לראשונה טיוטה של תזרים מזומנים. עם הטיוטות הללו ניתן לפנות אל משקיעים או גורמי מימון חיצוניים. הפגישות הללו מעניקות ביטחון עבור בעלי העסק החדש ותורמות להפשטת הקשיים. יתר הפגישות מיועדות רק עבור סיכומים ודיוקים קטנים, תוך ביצוע התאמות לתנאי השוק והדרישות החדשות.

קביעת אופי התהליך

השלבים הנחוצים אינם מתבטאים בצורה אחידה בקרב כל בעלי העסקים. התהליך נושא בחובו אופי שונה, תוכן מגוון ומספר גמיש של פגישות המתקיימות בהרכבים שונים. אופי הלקוח הוא פקטור משמעותי בתהליך ובהצלחתו. הדרישה החשובה ביותר היא לגלות עקביות ולשמור על מוטיבציה גבוהה. בנוסף, ניתן לחסוך חלק גדול מהמאמץ במידה ומתייעצים עם אנשי המקצוע הנכונים בתחום.

מה אנחנו מציעים

Full GONOGO

תוכנית עסקית מלאה

תוכנית עסקית מלאה ומקיפה, הכוללת בין השאר: תוכנית פיננסית מלאה ל – 4 שנים, תמצית מנהלים, ONE PAGE SUMMARY

Premium GONOGO

תוכנית עסקית מורחבת

בתוכנית המורחבת אנחנו נותנים לך "חבילה שלמה" בדרך ליישום תוכנית עסקית משלך. החבילה כולל תמיכה בהיקף רחב גם בהיבטים "על יד" התוכנית העסקית.

Implement GONOGO

תוכנית עסקית יישומית

במסגרת הכנתה של תוכנית עסקית יישומית אנחנו למעשה מתחילים לעבוד יחד עם היזם, מהווים חלק מהצוות המתגבש, מעורבים בכל הנעשה בחברה