כל המידע – שאלות ותשובות – תוכנית עסקית מבית GONOGO
חברת GONOGO מתמחה בכתיבת תוכניות עסקיות לעסקים וליזמים, כהיערכות לביצוע רעיון או פעילות עסקית מתוכננת, או במטרה לגייס הון או משקיעים.
במסגרת ההיערכות וכתיבת התוכנית העסקית, אנו מציעים את השירותים הבאים, כולם או חלקם, בהתאם לצורכי הלקוח:
  • בניית תחזית פיננסית
  • מצגת למשקיעים (Deck Pitch).
  • פיתוח אסטרטגיה עסקית
  • מחקר וניתוח שוק
  • מחקר וניתוח מתחרים והסביבה התחרותית
  • ניתוח פיננסי של עסקים קיימים, לצורכי שיפור וייעול
  • שירותי ייעוץ עסקי
  • בניית אסטרטגית השקעות עתידית
GONOGO מסייעת לקידום יזמים ועסקים באמצעות יצירת מערך קשרים ענף, ופועלת להשגת שיתופי פעולה מפרים והדדיים בין עסקים וחברות מובילים בתחומם.
תוכניות עסקיות נכתבות למטרות שונות:
  • תוכנית עסקית חיצונית- למטרת גיוס הון או משקיעים
  • תוכנית עסקית פנימית- למטרת הבראה או התייעלות של עסקים קיימים, או לבחינת כדאיות של פרויקט או מהלך עסקי חדש במסגרת פעילות העסק.
חברת GONOGO מתמחה בכתיבת תוכניות עסקיות על סוגיהן השונים.
אנו גאים לומר, כי הייתה לנו הזכות לבנות תוכנית עסקית מקיפה עבור כמעט כל סוגי העסקים הקיימים: החל מתוכניות עסקיות למיזמים טכנולוגיים ותוכניות עסקיות לחברות הזנק (סטארט אפ) בתחום האינטרנט והמסחר האלקטרוני, דרך מיכשור רפואי, מוצרי ביוטכנולוגיה, תקשורת, נדל"ן, שירותים פיננסיים, תוכניות עסקיות למסעדות, בתי קפה ובתי מלון ואף תוכניות עסקיות למיזמים חברתיים.
אנו מאמינים, כי תוכנית עסקית ניתן ורצוי לכתוב עבור כל מיזם עסקי או פעילות עסקית, טרם ביצועה, לצורך בדיקת כדאיות ובחינת פוטנציאל הרווח שלה, וכן לצורך התוויית הדרך להגשמת החזון העסקי.
במסגרת תהליך כתיבת התוכנית העסקית, אנו מבצעים תחקיר יסודי ומקיף, ולומדים את התחום על בוריו, במהירות. הערך המוסף שלנו נמדד במידת המומחיות שלנו בתחום זה או אחר ולא פחות חשוב בהבנה של מה משקיעים מבקשים לראות, כאשר מוצג בפניהם רעיון למיזם עסקי חדש.
תוכנית עסקית היא אמנם חיונית לתהליך גיוס הון או משקיעים, אך היא אינה יכולה להבטיח גיוס השקעות. מה שכן נוכל להבטיח, הוא שתקבלו את התוכנית העסקית היסודית, המקצועית והאיכותית ביותר, שתגדיל את סיכוייכם לגיוס ההשקעות הנדרשות לצורך הקמת העסק.
כן נוכל לסייע להכין ולצייד אתכם בכלים הנדרשים, לצורך הצגת המיזם שלכם בפני משקיעים, בצורה נאותה.
כן, בהחלט. במסגרת מסלול תוכנית עסקית מורחבת, GONOGO מציעה ללקוחותיה עזרה וליווי צמוד במציאת מקור השקעה, מגישה עבורם את התוכנית העסקית לקרנות מימון רלוונטיות וכן מציעה שירות הצגת התוכנית העסקית למשקיעים פוטנציאליים, למשך שנה, ללא תשלום.
כחברה המובילה בכתיבת תוכניות עסקיות, עומדים לרשותה של GONOGO קשרים עסקיים ענפים עם גורמים מובילים בזירה העסקית והמסחרית, והיא פועלת ליצירת קשרים אסטרטגיים ולשיתופי פעולה עסקיים עבור לקוחותיה, התורמים לקידום המהלכים העסקיים שלהם, ולזיהוי הזדמנויות עסקיות רבות.

כמדיניות, GONOGO מקדישה 25% מרווחיה להשקעה במיזמים נבחרים של לקוחות, שהתגלו כאטרקטיביים במיוחד בעת כתיבת התוכנית העסקית עבורם.

תוכנית עסקית מתווה את דרכם של עסקים בדרך להצלחה ומניחה את היסודות לשימור ההצלחה הזו לאורך זמן, בעזרת תכנון עסקי ופיננסי לטווח ארוך.
GONOGO פועלת מתוך האמונה, כי תוכנית עסקית דרושה לכל עסק באשר הוא, בין אם מדובר בעסק חדש בתחילת דרכו, או עסק קיים המבקש לייעל את התנהלותו העסקית. התוכנית העסקית מהווה תוכנית עבודה אופרטיבית, המפרטת את היעדים להתפתחות העסקית, מונעת מפח נפש, שעלול להיגרם כתוצאה מתכנון לקוי ומצמצמת משמעותית את הסיכוי לכישלון.
כיום, תוכנית עסקית נחוצה גם לכל עסק, המבקש לקבל או להגדיל אשראי מהבנקים, משקיעים או מקרנות מימון, מכיוון שהיא מלמדת על תזרים המזומנים הצפוי ועל האיתנות הפיננסית של העסק.
מומלץ לעדכן את התוכנית העסקית אחת לשנה,לפחות.. היות והשוק מאופיין בדינאמיות רבה ובתחרותיות גדולה מאד. כניסתם של מתחרים חדשים לזירה העסקית, התפתחותן של טכנולוגיות חדשות, שינוי במצב הכלכלי במשק ואף תנודות בברמה המאקרו כלכלית עלולים כולם להשפיע על יציבות העסק ועל המשך דרכו העסקית המתוכננת.
בנוסף לעדכון תוכנית עסקית, מומלץ גם לערוך תוכנית עבודה שנתית או תקציב שנתי/ רב שנתי לעסק, שיעלו כולם בקנה אחד עם התנאים המשתנים תדיר, ויתוו דרך או מסלול חלופי לעסק, במידת הנדרש.
כתיבת תוכנית עסקית יסודית ואיכותית דורשת השקעה של זמן, משאבים וידע נרחב. היא כוללת, בין היתר, מחקר וניתוח השוק והזירה העסקית, ניתוח פיננסי של פעילות העסק בטווח הארוך, גיבוש אסטרטגיה עסקית, שיווקית ומכירתית, תכנון מערך התפעול, תכנון הפעילות העסקית ועוד.
אם עומדים לרשותכם הזמן והידע (בעיקר הפיננסי) הנדרשים לצורך כתיבת תכנית עסקית יסודית ומקיפה, או לצורך עדכון תוכנית עסקית באופן עצמאי (ובתנאי שנכתבה על תשתית גמישה דיה המאפשרת הכנסת שינויים ועדכונים), תוכלו לגשת למשימת הכתיבה בעצמכם, תוך היעזרות בחומרים מקצועיים.
עם זאת, ההמלצה היא, להיעזר בגורמים מקצועיים שיחוו דיעה נוספת על התוכנית העסקית שלכם, יאתגרו אתכם בשאלות הקשות, שאולי לא נתתם עליהן את הדעת, ויעניקו לכם זווית ראייה מקצועית ואובייקטיבית, שתוכל, אולי, לנטרל הערכות מופרזות ולא ריאליות, שתהיה להן השפעה מכרעת על אופן ההתקדמות של העסק שלכם.
GONOGO מתמקדת אך ורק בכתיבת תוכניות עסקיות. זהו תחום ההתמחות שלנו, וזה מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב. מתוך ההכרה והתפישה, כי לקיומה של תוכנית עסקית מקצועית ואיכותית יש השפעה מכרעת על אופן התנהלות העסק והצלחתו לאורך זמן, אנו פועלים לקידום התפישה הזו בקרב עסקים, ומעודדים את לקוחותינו באמצעות סיוע ב"דחיפת" התוכניות העסקיות שלהם והצגתן בפני קרנות ומשקיעים פוטנציאליים.
GONOGO נחשבת כיום לאחת החברות המובילות, המנוסות והמקצועיות ביותר לכתיבת תוכניות עסקיות בישראל. אנו מעמידים לרשותכם ידע נרחב, ניסיון עשיר של כתיבת מאות תוכניות עסקיות במגוון רחב של תחומים וצוות נבחר, המשקיע את מיטב מאמציו בקידום העסק שלכם.
מקורות מידע מהימנים, נתוני אמת של חברות בענפים דומים והרבה מאד ניתוחי רגישות – כל אלו עושים תוכנית עסקית מבית GONOGO למהימנה מאד.
במסגרת הניתוח הפיננסי שלנו, אנו משלבים ניתוח תרחישים אפשריים ובדיקות רגישות, כדי שאפשר יהיה לזהות את הגורמים הקריטיים שעשויים להביא להצלחת או כישלון הפעילות העסקית.
כל התחזיות הפיננסיות שלנו נבדקות באופן היסודי והמחמיר ביותר כוללות כאמור ניתוחי רגישות למשתנים קריטיים בתוכנית.
מבחינה סטטיסטית, ניתן להצביע על רמת דיוק גבוהה באופן יחסי של התוכניות העסקיות שנכתבות על ידינו. תחזיות פיננסיות מורכבות ממשתנים רבים, המשפיעים על רמת הדיוק של התחזית. כל סטייה, ולו הקלה ביותר, במספרים המרכיבים את התחזית, עלולה להציג תמונת מצב שונה מהמציאות בשטח, ובסופו של דבר, גם לתוצאות שונות, לטוב ולרע, ברמה העסקית והפיננסית.
דוח תזרים מזומנים, דוחות רווח והפסד ומאזנים קשורים אלה באלה, ועל מנת להציג תחזית ריאלית ומדויקת, עליהם להיות מבוססים על נתונים מהימנים.

תוכנית עסקית אפקטיבית היא כזו המותאמת לצורכי הלקוח ולאופי העסק, ולכן אנו מקפידים להתאים תוכנית עבודה ייחודית לכל לקוח. עם זאת, ניתן להצביע על מספר שלבים בסיסיים בתהליך הכנת התוכנית העסקית:

· פגישה ראשונה בה מתקיים דיון ראשוני להבנת ולהגדרת צרכים ולתיאום ציפיות.

· פגישה שנייה לסקירה וניתוח חומרים קיימים- נתונים פיננסיים, מחקרי שוק, מחקר מתחרים ועוד.

· פגישה שלישית- מתקיימים דיונים מעמיקים לצורך פיתוח אסטרטגיה עסקית, זיהוי הבידול של העסק בשוק ויתרונותיו התחרותיים. מחקרי שוק ומחקרים נוספים נערכים במידת הצורך.

· פגישה רביעית- לתכנון המודל הפיננסי של העסק ומקורות הרווח שלו.

· פגישה חמישית- המשך גיבוש המודל העסקי- כלכלי והנחות היסוד הפיננסיות והגדרת תקציבים- תמחור המוצרים לעומת עלות ייצור, סקירת שוק היעד והערכת כח הקנייה שלו, תכנון מבנה החברה, הגדרת תקציבי שיווק, פרסום ומערך המכירות, מקורות מימון אפשריים, סקירת ההיבט החקיקתי ורגולציות מיסוי ועוד ועוד.

· פגישת שישית- הצגת טיוטות דוחות פיננסים ראשוניים- דוח רווח והפסד ודוח תזרים מזומנים, לצורך קבלת משוב ממשקיעים פוטנציאליים או מקורות מימון אחרים.

· פגישות נוספות תתקיימנה במידת הצורך ליישור קו, סיכומים ועדכונים אחרונים.

כאמור, התהליך הוא גמיש, ומותאם באופן אישי.

בסוף התהליך, ולאחר קבלת התוצרים הסופיים, אנו עומדים כאן לרשותכם להמשך תמיכה, ליווי והפניות לגורמים המתאימים, על פי הצורך.

כתיבת תוכנית עסקית מורחבת, הכוללת הערכת שווי ומצגת למשקיעים, אורכת, בדרך כלל, כחודשיים. "מסלולים" מקוצרים יותר אורכים בין 45 ל-60 ימים.
הערכת שווי, מצגת למשקיעים, חוות דעת או סקרי שוק- בין 7 ימים ל-45 יום כל אחד, בהתאם לשירות המבוקש.

כן. בהתאם לרמת הפניות שלנו לטיפול ב"מקרים דחופים" וייתכן כי יהיה כרוך בתוספת תשלום, שתנותב להזמנת מחקרי שוק או מחקרים אחרים ברמת דחיפות גבוהה, התייעצות עם גורמים מומחים נוספים וכד'.

נהפוך הוא. תפקידנו הוא לאתגר ולשאול את השאלות הקשות באמת, כדי להציג תמונת מצב אובייקטיבית ומציאותית ככל הניתן. מטרתנו היא למנוע מכם את מפח הנפש, שעלול להיגרם כתוצאה מתחזיות כושלות וייפוי המציאות, או לחילופין, במידה ומדובר בהזדמנות עסקית אטרקטיבית בעלת פוטנציאל רווח גדול- לעזור לכם להציג אותה בצורה הטובה ביותר, כך שלא תחמיצו את ההזדמנות לפריצה הגדולה שלכם.

לאורך כל תהליך כתיבת התוכנית העסקית, אנו מכינים אתכם היטב לקראת המפגש עם המשקיעים הפוטנציאליים, ונותנים בידיכם את הכלים להצגת המיזם שלכם בפניהם, בצורה המיטבית.
תוכלו להזמין מאיתנו גם מצגת מעוצבת למשקיעים שתשמש אתכם בעת הצגת הרעיון העסקי שלכם, ותשווה לכם ארשת מקצועית ורצינית יותר בעת המפגש איתם.
במסגרת מסלולי השירות המורחבים, GONOGO תאתר בעבורכם משקיעים פוטנציאליים, מקורות מימון וקרנות רלוונטיות, ותציג בפניהם את התוכנית העסקית שלכם.

לבחירתכם, שלושה סוגי תוכניות:
GONOGO FULL – תוכנית עסקית מלאה על פי המטרה שלשמה הוזמנה- תוכנית עסקית לגיוס הון/ משקיעים/ שותפים, תוכנית עסקית לצורכי הבראה או התייעלות או תוכנית עסקית תפעולית, המותאמת למהות הפעילות העסקית שלכם, וכוללת תחזית פיננסית מלאה ל-4 השנים הבאות.
GONOGO PREMIUM – תוכנית עסקית מורחבת- הכוללת, בנוסף לתוכנית עסקית מלאה, גם הערכת שווי פעילות, מצגת מעוצבת, הגשת התוכנית לקרנות מימון, הצגה בפני משקיעים פוטנציאליים במשך שנה, 50% הנחה על כתיבת התוכנית העסקית בשפה נוספת, עדכון התוכנית העסקית אחת לרבעון ועוד.
GONOGO IMPLEMENT – תוכנית עסקית יישומית- הכוללת, בנוסף לתוכנית העסקית המורחבת, גם ייעוץ עסקי שוטף למשך מספר חודשים, שיתוף יועצים חיצוניים, המתמחים בתחום הספציפי לתוכנית, הנחות על הזמנת מחקרים וסקרי שוק, שילוב של אנשי הצוות שלנו בחברה שלכם, עד להשגת היעדים שהוגדרו בחזון התוכנית העסקית ועוד.

באופן כללי, התשלום עבור כל אחד מהמסלולים הינו קבוע ומוגדר מראש.
התשלום נקבע על ידי היקף הפרויקט, רמת המורכבות שלו והצרכים הספציפיים לכל לקוח, איכות החומרים הקיימים (במידה וקיימים מחקרי שוק או סקרי צרכנים מקצועיים) ועוד. עלות פרויקט טיפוסי, הכולל הכנת תכנית עסקית מלאה, מצגת משקיעים ותחזית פיננסית מקיפה יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים.

אנו מאמינים שכן, מכמה סיבות:
תוכנית עסקית מקצועית תחסוך לכם זמן יקר ומשאבים רבים, שיכולים להיות מופנים לתכנון העסק שלכם על היבטיו התפעוליים והשיווקיים, לגיוס עובדים ולמחקר ולפיתוח.
תוכנית עסקית מצמצמת את הסיכונים, הן של היזמים והן של המשקיעים, ותחסוך לכם כסף רב ומפח נפש גדול במקרה של כישלון.
בעזרת תכנון נכון לטווח ארוך, תוכלו לחזות ברעיון שלכם קורם עור וגידים, ומממש את פוטנציאל ההצלחה הגלום בו לאורך זמן.
עבור עסקים קיימים, הנקלעים למבוי סתום ולהפסדים, תוכנית עסקית יכולה להביא לפריצת דרך , הבראה ולהתייעלות, ולהעלות את העסק מחדש למסלול של ריווחיות.
מעל הכל, תוכנית עסקית מקצועית תסייע לכם בהשגת מקורות מימון, הנדרשים להגשמת הרעיון העסקי שלכם.

נהיה מוכנים לשקול זאת במקרים מיוחדים.

התשלום הראשוני אינו בר החזר.
במידה ותבחרו להפסיק את שיתוף הפעולה איתנו טרם סיום הפרויקט, ובכפוף לתנאים שהוצגו בחוזה העבודה, יבוצע החזר עבור החלק היחסי של התשלום.

כן, בהחלט.

משרדי החברה ממוקמים בהרצליה פיתוח, ברח' החושלים 6, ונשמח לארח אתכם במשרדינו.

עם זאת, תוכניות עסקיות אינן תלויות מקום, וכבר כתבנו תכניות עסקיות למכביר עבור עסקים מקומיים מכל רחבי הארץ, ואף לעסקים בינלאומיים בפריסה גלובלית.

הצוות המקצועי של GONOGO מורכב ממנהלי פרויקטים, אנליסטים ומומחים, בעלי תארים מתקדמים בכלכלה, ניהול ומנהל עסקים, שמאחוריהם רקע וניסיון עשיר בעריכת ניתוחים פיננסיים, שיווקיים וכלכליים, בכתיבת תוכניות עסקיות ובעריכת מחקרי שוק ואיתור מודיעין עסקי ותחרותי.
המייסד, הבעלים ומנכ"ל החברה הוא ניר יצחק, בעל תואר שני במנע"ס מאוניברסיטת Middlesex בלונדון, תזה במסחר אלקטרוני, בעל רקע נרחב בשוק ההון וניסיון עשיר בייעוץ עסקי לחברות מוכרות ומובילות במשק.

משקיעים יבקשו לראות תוכנית עסקית, העונה על מספר קריטריונים עיקריים:
בפן הטכני, משקיעים יבקשו לראות תוכנית עסקית איכותית, מובנת ומנוסחת כהלכה, כך שניתן יהיה לגזור ממנה, כבר בהתחלה, את ההזדמנות העסקית המוצעת אל מול הסיכון הכרוך במיזם.
אל לה לתוכנית העסקית להיות ארוכה מדי או מסובכת להבנה, בשל שימוש במינוחים טכניים מסורבלים מדי, שהרי אז משקיעים פוטנציאליים יזנחו את הקריאה כבר בשלביה הראשונים.
משקיעים יבקשו לראות, כי נערך תחקיר יסודי ומקיף אודות כל היבטי העסק- החל מתחקיר אודות סביבת השוק והמגמות הרווחות בו, דרך המתחרים העיקריים בזירה וכלה בקהלי היעד האטרקטיביים ואמצעי השיווק שיופנו אליהם.
משקיעים יבקשו לראות, כי היזמים מבינים לעומק את התחום אליו הם עומדים להיכנס, וכי הם ערוכים ומוכנים לקראת השלבים הבאים של הצמיחה העסקית, כמו גם לקראת הסיכונים והאיומים העומדים בפני העסק שלהם.
בעיקר יבקשו המשקיעים לראות תוכנית עסקית ריאלית, הנצמדת לנתונים אובייקטיבים קשיחים, ולא הערכות מופרזות וחסרות אחיזה במציאות, שיעמידו אותם בסיכון להפסד על ההשקעה.
אך מעל הכל, הדבר שיקבע את רמת העניין שיגלו משקיעים במיזם שלכם, הוא מידת האטרקטיביות שלו, או במילים אחרות, משקיעים יבקשו לראות את "השורה התחתונה"- האם ההצעה להזדמנות העסקית המונחת לפניהם היא ישימה, ובעלת פוטנציאל רווח, העולה על מידת הסיכון הכרוכה בהשקעה.

בד"כ כן. ייתכן ותתבקשו להציג בפני משקיעים מסמכים נוספים במסגרת תהליך גילוי נאות, כגון אישור על רישום החברה, תקנון החברה, חוזי העסקת עובדים, הסכמי שותפות, הסכמי לקוחות וספקים, בקשות לרישום פטנטים וכד'.

בוודאי. במהלך 15 שנות פעילותינו כתבנו תוכניות עסקיות לעסקים רבים בתחום הטכנולוגיה והאינטרנט, תוכניות עסקיות למסעדות, לחברות בתחומי הקמעונאות, השירותים והתעשיה ועוד.
במידה ונתקדם ונהיה רגע לפני חתימת חוזה, נספק לכם פרטים של ממליצים בכל תחום שתבקשו.

נשמח לייעץ לכם בעניין. כבר בשלבי ההתקשרות הראשונים בינינו נוכל לדעת באיזה שלב נמצא העסק שלכם, ולהגדיר את צרכיו באופן כללי. ייתכן, כי בשלב זה נבחר לומר לכם, כי הרעיון לעסק שלכם אינו ישים או בר ביצוע במסגרתו הנוכחית. מנגד, באם נזהה פוטנציאל למיזם עסקי ריווחי, נוכל להתקדם ולייעץ לכם בדבר השלבים הבאים הנחוצים.

הזמן הממוצע לגיוס הון נען בין חצי שנה לשנה, אך מדובר בממוצע בלבד. מיזמים אטרקטיביים במיוחד זוכים להשקעות תוך זמן קצר, בעוד למיזמים אחרים נדרש זמן ארוך יותר לגייס משקיעים או שותפים עסקיים.

קיימות דרכים רבות ושונות לגייס הון עבור עסק בתחילת דרכו, ולעסקים שונים יתאימו מקורות מימון שונים. נשמח לייעץ לכם בדבר מקור המימון הרלוונטי עבורכם, על פי אופי ומהות הפעילות העסקית.

GO/NOGO הוא מודל לקבל החלטות הלקוח מתחום הניהול.
שם זה מבטא בצורה מדויקת את מה שאנחנו מאמינים בו בלב שלם: קבלת החלטה לגבי ביצוע של פרויקט או מיזם מסוים, צריכה להתבסס על תהליך בחינה מדוקדק ומחושב מבחינה כלכלית.
בעוד שיהיה זה מפתה לפעול על פי תחושת בטן (שגם לה יש מקום נכבד בתהליך קבלת ההחלטה), אנו מאמינים בתהליך קבלת החלטה הנובע ממקום מחושב ואחראי, מהסתכלות על התמונה הרחבה יותר ובחינה אובייקטיבית של מספרים מדידים. ביצוע פרויקט או השקעה במיזם, רק משום שהם נראים כהצעה טובה מדי מכדי לוותר עליה, במקום להיכנס לעובי הקורה של חישובים מספריים וביצוע תהליך מחקרי, עלולה להביא לכישלון המיזם ולעגמת נפש לכל הצדדים המעורבים. זוהי הסיבה שעסקים רבים כל כך נסגרים כבר בשנים הראשונות להקמתם. זוהי גם הסיבה, שאנו מבקשים לקדם את התפיסה הזו בקרב בעלי עסקים, ולהביא אותם למקום של הצלחה כלכלית מתוכננת מראש ובת קיימא לאורך זמן. ולכן, המלצתנו היא, כמובן, לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע מומחים ומנוסים, שידעו לומר לכם GO או NOGO.

מה אנחנו מציעים

Full GONOGO

תוכנית עסקית מלאה

תוכנית עסקית מלאה ומקיפה, הכוללת בין השאר: תוכנית פיננסית מלאה ל – 4 שנים, תמצית מנהלים, ONE PAGE SUMMARY

Premium GONOGO

תוכנית עסקית מורחבת

בתוכנית המורחבת אנחנו נותנים לך "חבילה שלמה" בדרך ליישום תוכנית עסקית משלך. החבילה כולל תמיכה בהיקף רחב גם בהיבטים "על יד" התוכנית העסקית.

Implement GONOGO

תוכנית עסקית יישומית

במסגרת הכנתה של תוכנית עסקית יישומית אנחנו למעשה מתחילים לעבוד יחד עם היזם, מהווים חלק מהצוות המתגבש, מעורבים בכל הנעשה בחברה